Az emberek sokszor úgy vannak vele, hogy ha egyszer megkötöttek egy magánjellegű szerződést, biztosítási szerződést, befektetési szerződést, életbiztosítás, akkor utána hátra dőlhetnek, fizetik a rendszeres megbízásokat és meglepetések már nem érhetik őket. Ez azonban téves hozzáállás, ugyanis az évek során a paraméterek változhatnak, jogszabályok módosulhatnak, a gazdasági szereplők is ki-be vonulhatnak a piacról, újabb opcionálisan választható káresemény térítések jelenthetnek meg (mint például a lakásbiztosítás jégkárra), így érdemes rendszeresen, évente átnéznünk ezeket a szerződéseinket. Ha magunk nem szeretnénk az apró betűk böngészésével foglalkozni, kérjük ki pénzügyi tanácsadónk segítségét.
Érdemes leszerződni egy olyan megbízható céggel, mint a Pannon-Safe, amely az összes pénzügyi és biztosítási típusú szerződésünket kezelni tudja, nekünk csak egy kontakt személlyel kell tartanunk a kapcsolatot, aki folyamatosan rendelkezésünkre tud állni és tájékoztat a változásokról.
A jelzáloghiteleket kamatperiódusonként érdemes figyelni, ezt a szerződéskötésnél rögzítik, a legjobb feltételeket rövid periódusoknál lehet elérni, ezáltal a bank rugalmasan igazodhat a piaci változásokhoz. Egy hosszabb időre rögzített kamat nagyobb kockázatot jelent a banknak, ezért drágábban is adja ezt az opciót. Attól függően, hogy a gazdaság éppen milyen ponton áll, a fordulóévhez közeledve a tanácsadó segítségével át lehet beszélni a költségcsökkentések lehetőségét, például lakástakarék betörlesztést, előtörlesztést, esetleg végtörlesztést vagy bankváltást ajánlhatnak.