Daily Archives: február 26, 2018

Messzire nyúló történelem

Történelem

A jelen kor emberét nagymértékben meghatározzák a régmúltban történt események. Annak ellenére, hogy sokan nincsenek is tisztában a valódi történelem alakulásával, az még hatással van a mindenkori létformájukra. Gondolhatnánk, hogy az iskolában a tanárok jó munkát végeznek, de ahogy egy pedagógus mondta egyszer: a történelem évről-évre változik, az újabb kutatások, régészeti eredmények feltárását követően. Ez tény és mi mégis azt tanuljuk, amit szüleink is az iskolában. Akkor mégis hogyan juthatnánk előrébb?

A kérdés, hogy egyáltalán akarunk-e? Sokan vannak úgy, hogy minek is foglalkozzanak a történelem menetével, hiszen az már lezajlódott és ebből fakadóan nem sok jelentőséggel bír. Ez igaz, de mégis úgy tudjuk megelőzni, hogy bizonyos események megismétlődjenek, ha okulunk a múltból. Érdemes olyan szabadon gondolkodó személyek műveit olvasni, akik haladnak az állandóan változó történelem vonalán és ezzel olyan témákat feszegetnek, amelyek lehet, hogy az iskolákban sohasem kerülnek oktatásra.